دست ساخته شده با پرینتر سه بعدی، آغازی بر پروژه های شبیه سازی انسان

چند روزی از ۲۰۱۷ میگذره که در این اثنا ما خیلی هیجان زده ایم تا نوآوری هایی که همراه سال نو برای ما آمده، آشنا بشیم. یوب یانیک دستی روباتیک تولید شده توسط پرینتر سه بعدی می باشد که این آغازی خواهد بود بر پروژه های شبیه سازی انسان.

این دست روباتیکی توسط یک مهندس ایتالیایی به نام فردریک سیکارس ساخته شده است . این دست رباتیک با حرکات عضلات کار میکند که برای افرادی که عضوی این چنین را از دست داده اند، بسیار کاربردی است. همچنین از افرادی که در حرکت دست دچار اختلالاتی هستند یا قطع عضور منجر به پروتز داشته اند، پشتیبانی می کند.

این مهندس ایتالیایی که با اشتیاق از اختراع خود و کاربردهای آن تعریف میکند، بیان می دارد که پروژه او به مچ دست، متوقف نمی شود و فازهای دیگری را ظاهراً در بر دارد.

دست ساخته شده با پرینتر سه بعدی، آغازی بر پروژه های شبیه سازی انسان دست ساخته شده با پرینتر سه بعدی، آغازی بر پروژه های شبیه سازی انسان

به گفته ی وی، تقاطع بین آناتومی آنسان و الگوریتم مدل سازی سه بعدی جدید، که به آن علاقمند است، با ادغام علوم و چاپگرهای سه بعدی، درک این موضوعات بسیار آسان شده است. موضوع مورد مطالعه فردریک سیکارس، طراحی اعضاء بشر از طریق ایجاد هندسه پیچیده، شبیه به ساختار داخلی استخوان و الیاف عضلانی است.

آغازی بر پروژه های شبیه سازی انسان

از وی سوال شد که در عمل کارایی این نوآوری چیست؟ وی پاسخ داد که دست یوبیانیک اولین عضوی از یک پروژه بزرگ می باشد. این به عنوان بخشی از شبیه سازی انسان تلقی شده و برای جایگزینی اعضای از دست داده یا پشتیبانی از اعضای موجود یا تنظیم آن برای عملکردی شبیه اسکلت انسان است.

البته، رویای شبیه سازی انسان ماژولار، در حال حاضر خیالی بیش نیست . البته این چیزیست که سیکارس آن را به واقعیت تبدیل می کند در داشنگاه Siena. ما تلاش داریم که این کار را توسعه بخشیم و در آینده نه چندان دور دست های یوب یانیک راهشان را در بازار پیدا می کنند و سهل الوصول می شوند.

دست “یوب یانیک” قابل ارائه با قیمتی حدود ۱۲۰۰ یورو یا ۱۲۵۰ دلار است.

 

منبع خبر: http://www.digitaltrends.com/cool-tech/3d-printed-bionic-hand/