آیا دبی اولین هایپرلوپ را می‌سازد؟

سیستم حمل و نقل فوق‌العاده سریع با استفاده از تکنولوژی هایپرلوپ عملیاتی شده است. تصور اینکه روزی بتوان شهروندان با با سرعت فوق العاده شهرستانها، و حتی کشورها جابه جا کرد، بسیار هیجان‌انگیز می‌باشد.
استرالیا برای به وجود آوردن این سیستم علاقه نشان داده است و همچنین روسیه، سنگاپور، و چند کشور در اروپا . البته، دو شرکت رقیب پشت این سیستم، Hyperloop One One و Hyperloop Transportation Technologies (HTT)، در این زمینه شروع به فعالیت کرده‌اند همچنین علاقه‌مند هستند در سراسر ایالات متحده رقابت بپردازند، اما رگولاتوری موانعی را وضع کرده است به این معنا که اگر این فن آوری تا کنون به عنوان یک سرویس تجاری دیده شده است، برای ورود به کشور نیاز به زمان دارد.
بنابراین آیا دبی در امارات متحده عربی (UAE) می تواند تبدیل به مکان ساخت Hyperloop شود؟ این تصمیم در هشتم نوامبر مشخص خواهد شد.
فیلم تبلیغاتی که در حال پخش شدن است نشاندهنده سفر Hyperloop بین دبی و ابوظبی تنها در ۱۲ دقیقه می‌باشد! در حالیکه سفر با خودرو در حال حاضر حدود دو ساعت طول می کشد. همچنین نشان می دهد سفرهای بین دبی و دوحه ۲۳ دقیقه طول خواهد کشید.

 

منبع خبر: digitaltrends.com