آیا آیفون ۲۰۱۷ با صفحه تمام شیشه ای و بدون دکمه خانه “Home” ساخته می شود؟

 

شایعاتی بسیاری در خصوص شگفتی جدید و جذاب در فروشگاه‌ ها برای گوشی ‌های هوشمند در سال آینده  شنیده می‌ شود. یکی از این گمان‌ ها در رابطه با ادعاهایی در سالگرد ایفون خواهد بود. طراحی مجدد پنل جلویی ایفون به سمت حذف کردن دکمه خانه رفته است. اپل در حال حاضر بر روی طراحی مجدد اساسی ایفون برای سال ۲۰۱۷ که به شدت بر بروی صفحه نمایش آن با از بین بردن دکمه خانه تمرکز کرده است، کار می کند.

iphone home

همانطور که در خبرها آمده است، ‌این مفهوم به هیچ وجه جدید نبوده است و ظاهرا بارها این شایعه در میان طرفداران آیفون شنیده شده است. یکی دیگر از ادعا در خصوص طرح جدید وجود شاسی شیشه ای می ‌باشد که منابع ذکر کرده‌ اند که Foxconn در حدود یک سال است که به توسعه و آزمایش آن پرداخته است. اپل باید برای غلبه بر این فرایند از چند مانع تکنولوژیکی عبور کند. همچنین گذر از صفحه نمایش منحنی هم بسیار دور از ذهن بوده است در حالیکه در حال حاضر این اتفاق رخ داده است. مطرح شدن این موضوع از سمت اپل می ‌تواند دوباره طرفداران آن را جذب کند.

gsmarena_003

در حال حاضر خواندن اثر انگشت در گوشی‌ های همراه بر روی دکمه خانه  قرار داشته یا به صورت جداگانه در روی گوشی و یا در پشت آن بوده است. نکته قابل توجه در رابطه با فناوری جدید حذف دکمه و ترکیب کردن آن با شیشه در سراسر بدنه صفحه نمایش و یا پنل جلو می‌ باشد. همچنین خبرهایی در خصوص فناوری ۳D تاچ جدید بر روی دکمه خانه در ایفون ۷  شنیده شده است. اگر این موارد اجرا شود به خوبی نشان ‌دهنده که اپل گامی مهم در پیاده‌ سازی فناوری‌ ها و نوآوری های جدید بر روی ایفون ۷ برداشته است.