افرونه هایی(Adds-on) برای ترجمه همزمان مرورگرها

ترجمه متون انگلیسی برخی اوقات بدون دانستن معنی کلمات کاری بسیار دشوار می باشد همچنین باز کردن همزمان دیکشنری و یا برنامه های ترجمه کاری زمان گیر می باشد. در ادامه به معرفی برخی از افزونه ها بر روی مرورگرهای وب می پردازیم که پیدا کردن معنای لغات را برای شما آسان خواهد کرد.
TransOver برای مرورگر کروم
TransOver یک برنامه افزودنی بر روی مرورگر کروم می باشد که به کاربران در جهت ترجمه متن اجازه می دهد با انتخاب، کلیک کردن و یا فقط اشاره به یک لغت معنای آن را به آن ها نشان دهد. فقط ماوس خود را بر روی یک کلمه نگه دارید تا بتوانید تعاریف مناسب را مشاهده کنید.همچنین با نگه داشتن دکمه کنترل می توانید تلفظ آن کلمه را بشنوید.

دانلود: TransOver

Wiktionary برای مرورگر فایرفاکس
Wiktionary به صورت Adds-on بر روی مرورگر فایرفاکس شما نصب می شود. ماوس خود بر کلمه ای که می خواهید ترجمه کنید حرکت دهید و سپس یر روی دکمه های Ctrl + Shift (یا Ctrl، یا Ctrl-Alt گفت و گو گزینه) فشار دهید تا معنای لغت برای شما به نمایش گذاشته شود.این تنظیمات قابل تغییر می باشد.

دانلود: Wiktionary

Franker برای مرورگر سافاری
Franker نوار ابزار و آیتم های منو متنی فراهم می کند که اجازه می دهد تا شما را به سرعت ترجمه کلمه مورد نظر خود را از طریق ترجمه گوگل و یا ترجمه مایکروسافت مشاهده کنید.