اپل به منظور ورود به بازار خودرو در حال مذاکره با کمپانی Lit Motors است

اپل که در این ماه ده ها تن از کارکنان پروژه محرمانه وسیله نقلیه خود را اخراج کرده است، به دنبال کمک از شرکت های متخصص در وسایل نقلیه می باشد.
گویا تلاش اپل برای ساخت یک خودروی تمام الکتریکی بسیار جدی است و شایعات و اخبار پشت سر هم، حکایت از همکاری این کمپانی با خودروسازان به نام دارد. این غول تکنولوژی، با مک لارن که خودروساز معروف ماشین های مسابقات فرمول یک می باشد، برای سرمایه گذاری در این شرکت صحبت کرده است. با توجه به محرمانه بودن این موضوع، دو نفری که در جریان این مذاکرات بودند خواسته بودند که نامشان فاش نشود. پس از اعلام این خبر، شرکت نام برده هر گونه مذاکره ای با اپل را تکذیب کرد.
شرکت اپل در حال مذاکره با شرکت کوچک و راه انداز موفق به نام Lit Motors نیز می باشد که عمده شهرت خود را مدیون ساخت موتورهایی با توانایی حفظ تعادل بوده است. به گفته نیویورک تایمز، اپل تعدادی از مهندسین اسبق Lit Motors را استخدام کرده و با آن ها مشغول همکاری است.
شرکتی که با شعار «ما حمل و نقل آینده را امروز می سازیم» کار خود را آغاز کرد، با وسیله نقلیه ای به نام C-1 شناخته می شود؛ وسیله ای که نه کاملا موتورسیکلت است و نه خودروی کامل.
زمانی که Lit Motors در سال ۲۰۱۲، C-1 را معرفی کرد قیمت ۲۴۰۰۰ دلار برای فروش آن در نظر گرفته شد. گفته می شود که مقامات هر دو شرکت با یکدیگر وارد مذاکره شده اند و شاید Lit Motors خرید بزرگ بعدی اپل باشد.
ماه گذشته خبر رسید که اپل تعدادی از کارکنان و مهندسان بخش پروژه تایتان خود را اخراج کرده است. اما اپل تاکنون در مورد این ماجرا اظهار نظر نکرده و بعید به نظر می رسد به این زودی، تیم کوک بخواهد لب به سخن بگشاید و از محصولات آینده شرکت بگوید.

 

منبع : nytimes