ایرانسل ۹ پروژه جدید خود را معرفی کرد

ایرانسل به منظور حفظ برتری خود در بازار پروژه های جدیدی را راه اندازی خواهد کرد. این پروژه ها شامل افتتاح وبهره برداری ازشبکه نسل چهار TD_LTE ثابت، بهره‌برداری از چهارده هزارمین نود پهن باند (۱۴۵۰۰)، به سوی ۵G ازمایش تجمیع فرکانس TD و FD، بهره‌برداری از فناوری تجمیع فرکانس، رونمایی Volt برای نخستین بار، رونمایی VOWifi، رونمایی IpV6، رونمایی ازسیم کارتهای جدید ایرانسل و رونمایی از سامانه NFC برای نخستین بار در ایران است.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، ۹ پروژه‌ اپراتور دوم تلفن همراه با حضور وزیر ارتباطات و رئیس سازمان بسیج مستضعفین افتتاح شد.

* افزایش ۳٫۷ برابری تعداد گوشی‌های ۴G در یک سال

علیرضا قلم‌بر دزفولی در مراسم بهره‌برداری از این پروژه‌ها، اظهار داشت: هم اکنون اپراتور دوم تلفن همراه ۴۷ میلیون مشترک نسل۲، ۱۸٫۵ میلیون مشترک نسل ۳ و ۲٫۶ میلیون مشترک نسل ۴ دارد.

به گفته وی، حجم مصرف روزانه دیتا در شبکه اپراتور در یک سال گذشته ۲۵ برابر شده و به طور متوسط مشترکان افزایش سرعت صد برابری را تجربه کردند.

قلم‌بر دزفولی گفت: در یک سال گذشته تعداد گوشی‌های ۴G در شبکه ۳٫۷ برابر شده و هم اکنون ۵٫۴ میلیون دستگاه با این قابلیت در شبکه فعال است.

* اعلام نتایج ترابردپذیری بین ۳ اپراتور به روایت ایرانسل

وی با اشاره به آماری از نتایج ترابردپذیری (انتخاب اپراتور با حفظ شماره موبایل) اظهار داشت: طبق آمار پورتال ایرانسل، تعداد درخواست ترابرد از همراه اول به ایرانسل ۴۰ هزار با درصد موفقیت ۱۸ درصد و از رایتل به ایرانسل ۷ هزار با درصد موفقیت ۲۴ درصد بوده که در مجموع ۴۷ هزار نفر درخواست مهاجرت به ایرانسل از اپراتورهای دیگر را داشته‌اند که ۱۹ درصد با موفقیت جابجا شدند.

دزفولی گفت: همچنین تعداد درخواست مهاجرت از ایرانسل به همراه اول ۵ هزار با درصد موفقیت ۶۸ درصد و از ایرانسل به رایتل حدود ۲۵۰۰ با درصد موفقیت ۸۰ درصد بوده که در مجموع حدود ۸ هزار نفر درخواست خروج از ایرانسل را داشتند که ۷۲ درصد با موفقیت اپراتور خود را تغییر داده‌اند.

وی تأکید کرد: آمار ورود به ایرانسل بر اساس پورتال ایرانسل و آمار خروج از ایرانسل بر اساس مرکز ترابرد است و ممکن است آمارهایی که اپراتورهای دیگر ارائه می‌دهند متفاوت باشد و ما به آ‌ن آمارها دسترسی نداریم.

* بیشترین سرعت‌ آپلود و دانلود در نرم‌افزار اوکلا متعلق به ایرانسل است

دزفولی گفت: مقایسه سرعت ۳ اپراتور تلفن همراه در آپلود و دانلود در نرم‌افزار اوکلا نشان می‌دهد که بیشترین سرعت‌ها مربوط به ایرانسل است.

وی گفت: ایرانسل طی ۱۰ سال که ۱۸٫۵ هزار میلیارد تومان به صورت مستقیم به دولت پرداخت کرده است.

وی حجم سرمایه‌گذاری در این پروژه را ۶٫۳ میلیارد تومان و کل سرمایه‌گذاری خارجی را ۲ میلیارد تومان عنوان کرد.

* رونمایی از ۹ پروژه جدید اپراتور دوم

بهره‌برداری از نسل ۴ ثابت (TDD-LTE) در ۴۹ شهر، بهره‌برداری از ۱۴ هزار و پانصدمین node شبکه، تست نسل پنجم برای اولین بار در خاورمیانه و ایران، حجم فراکانسی ۱۸ و ۲٫۶ مگاهرتز و ارائه LTE Plas، بهره‌برداری از VOLTE و بهره‌برداری از VOWIFI، سیم کارت کودک، سیم کارت گردشگری و سیم کارت چند شماره‌ای امروز به بهره‌برداری رسید.

*سقف اعتبار مکالمه سیم‌کارت‌ دائمی به ۱۰۰ هزار تومان/ اعتبار مکالمه با قیمت سیم‌کارت برابر شد

وی در این مراسم علیرضا قلم‌بر دزفولی در پاسخ به سؤال فارس از افزایش اعتبار مکالمه سیم‌کارت‌های دائمی ایرانسل از ۵۰ هزار تومان به صد هزار تومان خبر داد و گفت: قیمت سیم کارت دائمی ۱۲۰ هزار تومان است که تقریباً معادل کل قیمت سیم کارت مشترک امکان مکالمه دارد.

*پاسخ مدیرعامل اپراتور دوم به تغییر نرخ بسته‌ اینترنتی/ احتمال حذف بسته‌های کم ‌حجم‌تر
دزفولی همچنین گفت: تغییر نرخ تنها در یک بسته و تبدیل بسته یک ساله به ۶ ماهه و به علت تغییر رفتار مشترکان بوده است؛ چون تجربه نشان داد اغلب مشترکان بسته ۱ساله را در ۶ ماه تمام می کنند، مدت بسته به ۶ ماه کاهش یافت.
به گفته وی، افزایش نرخ در این تغییر مطرح نبوده است.
وی گفت: با توجه به ارائه TD LTE رفتار مشترکان تغییر می‌ کند و سیاست کاهش‌ تعرفه در عین ارائه بسته‌های پرحجم‌تر دنبال می‌شود و ممکن است بسته‌های کم‌حجم‌تر حذف شود.
* رقم بازگشت ۲۰ درصد ترابرد شده اشتباه است
دزفولی در پاسخ به سؤال دیگری درباره اظهارنظر مدیرعامل یکی از اپراتورها مبنی بر اینکه ۲۰ درصد افرادی که ترابرد کردند به اپراتور اولیه بازگشتند، گفت: رقم ۲۰ درصد اشتباه است و حداکثر ۷ تا ۸ درصد بازگشت را انتخاب کرده‌اند.
*مذاکرات ایرانسل با ۸ اپراتور مجازی موبایل در مسیر نهایی شدن
وی درباره مذاکره با اپراتورهای مجازی تلفن همراه، گفت: با تمام ۲۲ اپراتور جلسه برگزار کرده‌ایم و تلاش داریم که هیچ درخواستی را رد نکنیم اما در نهایت مذاکرات با ۸ شرکت به سمت نهایی شدن است.

*ریالی از سود MTN از ایران خارج نشده است
دزفولی درباره میزان سرمایه‌گذاری MTN در ایرانسل و میزان سودی که نتوانسته از ایران خارج کند، گفت: مبلغ سرمایه‌گذاری اولیه ۱٫۵ میلیارد دلار بود که MTN نیم میلیارد دلار در ایران افزایش سرمایه داد.
به گفته وی، از مجموعه سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد دلاری MTN در ایران که شامل فاینانس و وام نیز است ۸۰ درصد پرداخت شده و ۴۰۰ میلیون دلار در ایران باقیمانده است؛ علاوه بر این از سودی که به این شرکت تقسیم شده ریالی خارج نشده است که بانک مرکزی تلاش می‌کند شرایط را برای خروج درآمد MTN از ایران تسهیل کند.
*تنها ۷۰ مشترک ایرانسلی از افشا اطلاعات نگران شدند
وی درباره افشای اطلاعات مشترکان ایرانسل گفت: پیش از این نیز به صورت شفاف اعلام کردیم که هیچ نفوذ، حک و افشایی در شبکه ایرانسل صورت نگرفته بلکه اطلاعات در اختیار مجموعه‌هایی بوده که طبق قانون باید دسترسی داشته باشند و توسط افرادی در این مجموعه‌ها جابه‌جا شده است که آن افراد دستگیر و محاکمه شدند.
وی گفت: موضوع اصلی موج‌سواری روی این موضوع بود که با تمام تبلیغاتی که در آن مقطع لحاظ شد تنها ۷۰ نفر روی کال‌سنتر (مرکز تماس) ایرانسل تماس گرفتند و اظهار نگرانی بابت افشای اطلاعات کردند.
به گفته وی، ایرانسل از ابتدا فوندانسیون بحث امنیتی پایه‌گذاری کرده و اپراتورهایی که امروز اعلام می‌کنند فلان مبلغ برای حفظ اطلاعات مشترکان سرمایه‌گذاری کردند شاید قبلاً این کار را نکردند.

* مالکان ساختمان‌های محل نصب آنتن پس از ۵ سال تمایل به ادامه قرارداد ندارند

وی درباره مشکلات آنتن‌دهی ایرانسل نیز، گفت: مشکلات مربوط به تغییر نظر مالکان ساختمان‌های محل نصب آنتن، تغییرات جغرافیایی و توقع مردم از سرویس تقسیم می‌شود.
دزفولی گفت: گاهی مالکان پس از ۵ سال تمایلی به ادامه قرارداد ندارند؛ یا در منطقه جغرافیایی تغییراتی در مدل شهری اجرا می‌شود یا مردم انتظاری متفاوتی از نسل ۳ و ۴ دارند.

 

منبع : farsnews