با سامسونگ SmartThings شروع به هوشمند سازی خانه خود کنید

وسایل هوشمند سامسونگ به نوعی گول زننده و جذاب هستند و بسیار مشکل است که بگوییم چگونه این تکنولوژی کار می کند. وقتی که مدتی با آن کار کنید پتانسیل خانه هوشمند را مشاهده می کنید. به طور حتم محصولاتی چون Apple HomeKit ، Google Home و Amazon’s Echo در حال حاضر برای خانه های هوشمند وجود دارد اما SmartThings سامسونگ با ایجاد مشخصات منحصر به فرد تفاوت شایانی با سیستم های موجود خواهد داشت. در واقع مهارت خاصی در اتصال همه چیز با هم دارد و این به این معنی نیست که شما محلی برای کنترل دارید بلکه شما سخت افزاری را برای هماهنگی تمام سخت افزارهای هوشمند دیگر در اختیار دارید. پس بروید و SmartThings را خریداری کنید.

hub-lifestyle-1-1441314791-syli-column-width-inline-1441353863-col1-column-width-inline-1476444619-0qfz-full-width-inline

گام اول اینکه SmartThings چگونه کار می کند؟ اتصال تمام سخت افزارها توسط هاب صورت می گيرد و همه چیز شبکه می شود. منظور شبکه وای فای خانگی شما نیست بلکه هابی مخصوص خانه هوشمند است. این هاب به روتر شما متصل می شود تا به اینترنت دسترسی داشته و دستگاه های هوشمند شما را هماهنگ کند. دو گونه بیسیم استاندارد برای خانه های هوشمند موجود است ZigBee و Z-Wave که سامسونگ هر دوی آنرا پوشش می دهد. خب حالا به شبکه متصل شدیم و می خواهیم با اتصال به کیت سامسونگ خانه خود را وارد قرن ۲۱ کنیم.

hub-sensors-on-wood-1441314821-xjyd-column-width-inline-1441353883-ftw4-column-width-inline-1476444645-jgr2-full-width-inline
سنسورهای چند منظوره SmartThings بهترین بخش این موضوع هستند چرا که به ما قابلیت کنترل آب و هوا یا باز و بسته بودن چیزی را می دهند. این سنسورها می توانند داخل یا خارج منزل، داخل کمد یا کشو و هر جايي که شما بخواهید استفاده شوند. از سنسورها می توان به عنوان کلید شروع کار استفاده کرد مثل پخش موزیک و یا روشن کردن لامپ هنگام ورود یا خروج،

maxresdefault-1476444691-7tun-full-width-inline
سنسور حرکت SmartThings که سنسور هاي ساده ای هستند و حركات را کنترل می کنند و سنسور های حضور SmartThings که در واقع برای چک کردن کودکان و یا حیوانات در محلی کاربرد دارند.

app-2-1476444821-kafz-full-width-inline
اگر SmartThings نتواند با دستگاه های دیگر هوشمند ارتباط برقرار کند خیلی ناامید کننداست. در حال حاضر بیش از ۳۷ کمپانی لوازم هوشمند وجود دارد که محصولات مختل تولید می کند و شامل: آلارم سارق، آشکارسازهای دود، زنگ درب، لامپ، درب گاراژ، آشپزخانه، ربات جاروبرقی، دوربین های مدار بسته، ترموستات، قفل درب، بلندگو و … می شود. باید در نظر داشت که اگر روی محصولات، نشانی از سامسونگ نیست به این معنی نیست که SmartThings آنرا پوشش نمی دهد.

app-1-1476444727-maiq-full-width-inline
آخرین بخش یک خانه هوشمند، نرم افزاری است که قدرت کنترل به شما می دهد و iOS, Android, Windows phone آنرا پوشش می دهند. همچنین ساعت هوشمند اپل و سامسونگ شما را قادر به کنترل خانه هوشمندتان می سازند. بدون فعال کردن GPS شما قادر به استفاده از برنامه هوشمند نخواهید بود.

 

منبع خبر: wareable.com