تسلا به زودی از محصول خورشیدی جدیدش با همکاری سولارسیتی پرده بر می دارد

بنابر گفته مدیرعامل و بنیانگذار شرکت تسلا یعنی ایلان ماسک، این شرکت قصد دارد در روز بیست و هشتم اکتبر از محصول تازه خود برای پوشش سقف ساختمان ها پرده بردارد. این محصول نوعی پنل خورشیدی همراه با باتری و شارژر است که اولین محصول ادغام سولارسیتی و تسلا محسوب می شود؛ گرچه قرارداد این معامله هنوز بسته نشده است.
ماسک در توییت روز ۲۲ سپتامبر خود نوشته است: قصد داریم در روز بیست و هشتم اکتبر در محدوده ی خلیج سانفرانسیسکو از پنل های خورشیدی Tesla/SolarCity همراه با باتری Powerball 2.0 و شارژر تسلا رونمایی کنیم.
البته با این توییت لزوماً نمی توان انتظار داشت این محصول در روزی که ماسک اعلام کرده رونمایی شود. ایلان ماسک پیش از این نیز بارها ضرب الاجل ها و تاریخ هایی که برای مناسبت های مختلف تعیین می کند را زیر پا گذاشته است. توییت تازه ایلان ماسک صرفاً از آن جهت اهمیت دارد که از روی آن می توان از عزم این مجموعه برای تحقق بخشیدن به این محصول اطمینان حاصل کرد.

1462793659-32071-tesla-motors-inc-tsla-solarcity-corp-scty-elon-musk-illuminating-the-us
این پوشش خورشیدی اولین محصولی است که ایلان ماسک برای تسلا در نظر گرفته بود. مهمترین هدف این برنامه، ادغام باتری های تسلا با پنل های خورشیدی SolarCity برای دستیابی به یک محصول یکپارچه خورشیدی است که همه این ها را یکجا داشته باشد. نمایشی از چگونگی کار کل سیستم و اینکه چه نوع ارزشی به مشتریان بالقوه ارائه داده شود، می تواند به طور قابل توجهی به کاهش هر گونه مخالفت از سوی اتحادیه کمک کند.

 

منبع : techcrunch