اخبار و شایعات درباره تلفن همراه هوشمند سونی اکسپریا ایکس ۲۰۱۷

ممکن است که ویژگی های تلفن همراه هوشمند سونی اکسپریا ایکس ۲۰۱۷ برای شما جالب باشد. جدیدترین تلفن همراه هوشمند سونی ویژگی های جالبی دارد که یکی از آنها دوربین با کیفیت آن است و ممکن است بتواند قیمت بالای سونی اکسپریا ایکس نسل جدید را توجیه کند.

در یک سال اخیر تغییرات قابل توجهی بر روی تلفن های همراه صورت گرفته است. به طور مثال صفحه نمایش آنها بزرگتر شده است یا کیفیت یا تراکم پیکسلی آنها بیشتر، باریک تر و پردازش آنها بسیار سریع تر گشته است. شایعه ها حاکی از آن است که مدل های Xperia X , Xperia XA نیز از دسته گوشی های متوسط هستند.

اگر گمانه زنی ها درست باشند، پیشرفت سخت افزاری Xperia X و Xperia XA بسیار محسوس می باشد.
اکسپریا XA گزارش شده است که از usb type-c  ، headphone jack 3.5mm و رمی حدود ۲ گیگابایت را به به سه گیگابایت ارتقاء داده است . همچنین سونی با مدیاتک در زمینه پردازشگر با همکاری کرده است. اگر رزولوشن صفحه نمایش آن تغییری کند، ۷۲۰p  می ماند.

 

سونی اکسپریا ایکس و ایکس ای

مشخصات سونی اکسپریا ایکس در ژانویه منتشر می گردد و سنجش بنچمارک با اپلیکیشن آنتوتو نیز تحت کد G3221 صورت می پذیرد. دومین گوشی سون از اسکرینی Full HD و پردازشگر Helio P20 که ۴ گیگابایت رم ضمیمه آن گشته است. همچنین حافظه داخلی آن چیزی حدود ۶۴ گیگابایت گشته است که به راحتی قابلیت اجرای اندروید ۷ را دارد.

اخبار و شایعات درباره تلفن همراه هوشمند سونی اکسپریا ایکس 2017

به طور کلی اگر مقایسه مختصری بخواهیم انجام بدهیم باید عنوان کنیم که Xperia X  پارسال از Snapdragon 650 در کنار رمی ۳ گیگابایتی و حافظه داخلی ۳۲ یا ۶۴ گیگابایتی بهره می برد. اکسپریا XA در اوایل ژانویه ۲۰۱۷ در سایت Eprice چینی از آن رونمایی می گردد. گمانه زنی ها حاکی از آن دارد که این سری هم بمانند سری های قبل از ظاهری ساده بهرهمند شده است. یعنی احتمالاً لبه ها خمیده و ظاهری مسطح و کلیدهای کم و زیاد کردنی مشابه سری های قبلی خود دارد.

 

نکته حائز اهمیتی که سونی به آن افتخار می کند این است که اکسپریا X از دوربین سلفی ۱۶ مگاپیکسلی و دوربین عقب ۲۳ مگاپیکسلی بهره می برد که دارای فوکوسی اتوماتیک است.

حدود قیمت آن نیز ۲۵۰ و ۵۵۰ دلار برای گوشی های اکسپریا X  و XA پیش بینی شده است.

منبع خبر: http://www.digitaltrends.com/mobile/sony-xperia-x-2017-news