حسگر اثر انگشت با قابلیت بستن به دست برای کنترل دستگاه های هوشمند

مگر اینکه شما چند سال است که در به روز رسانی گوشی های هوشمند خود، تعلل ایجاد کرده باشید. وگرنه کاملاً واقف هستید که گوشی هایی نظیر آیفون یا گلکسی  را میتوان با اثر انگشت خود، خیلی سریع تر از سایر شیوه های گشایش دستگاه، نظیر وارد کردن کلمات یا حروف امنیتی یا رسم الگوریتم و یا سایر روش ها امن کرد. در حالیکه چنین قابلیتی برای تشخیص انگشتان شما در گوشی های مذکور، تعبیه شده، یک سخت افزار هوشمندی بنام Tapdo ساخته شده است. این حسگر اثر انگشت قابلیت به مچ بستن را دارد که که میانبرهایی از برنامه های گوشی هوشمند، با انگشتان دست شما شناسایی شده و به اجرا در می آیند.

یکی از بنیان گذاران این عرصه، در مقطع دکتری با توسعه تداخل انسان و کامپیوتر، IRINA Reimer می باشد که مدیر کمپین Tapdo نیز است. وی به دیجیتال ترندز گفته است: مردم خیلی از برنامه های گوشی های هوشمند خود روزانه استفاده میکند. اما راهی برای کنترل همزمان آنها وجود ندارد. این مشکلی است که Tapdo آن را حل کرده است.. استفاده از بخش های مختلف دست امکان استفاده همزمان سریع، ملموس و با احتیاط را میسر میکند.

این حسگر اثر انگشت چگونه کار میکند

برای مثال، تصور کنید که خانه های هوشمند خود را به این روش می توانید کنترل کنید. با یک انگشت، دستگاه پخش موسیقی را پخش کنید و با دیگری، چراغ ها را روشن کنید و با دیگری قفل هوشمند را فعال کنید. در کل ۲۰ عملکرد قابل اجرا می باشد. این دستگاه به هردو نوع سیستم عامل اندروید  و Ios از طریق بلوتوث متصل می گردد. مانند سایر حسگر اثر انگشت هایی که تاحالا استفاده کرده اید که همواره ممکن است در خواندن بیومتریکی دچار مشکل شوند، این دستگاه به عنوان یک مچ بند یا دست بند، یک دکمه کوتاه استفاده می شود.

قیمت این حسگر اثر انگشت ۱۰۰$ می باشد که شامل یک مچ بند و یک کلیپس برای دکمه می باشد. تنها چیزی که شما نیاز دارید به طور مثال، این موضوع می باشد که با کدام قسمت از انگشتتان احراز هویت PayPal شما محقق میشد!!؟!!

 

منبع خبر: www.digitaltrends.com