خانه پیش ساخت Kokoon

خانه های پیش ساخته در حال به طور فزاینده‌ای در بین معماران سراسر جهان محبوب شده اند. این طرح های ماژولار می توانند به راحتی حمل شوند و سپس به عنوان یک جایگزین مقرون به صرفه در یک کنار مونتاژ شوند.

wood-program-studio-kokoon_0020-970x647-c
Kokoon یک خانه سه طبقه است که به عنوان بخشی از پروژه سالانه برنامه چوب توسط دانش آموزان در دانشگاه آلتو هنر طراحی و معماری در هلسینکی، فنلاند توسعه یافته است. دانش آموزان فرایند طراحی را در ژانویه آغاز کردند و ساخت و ساز آن در ماه جولای به پایان رسید. Kokoon در Otaniemi فنلاند پرده برداری شد و در حال حاضر در موزه معماری فنلاندی در هلسینکی نمایش داده می‌شود.

wood-program-studio-kokoon_0018-970x647-c

همانطور که توسط تیم طراحی اشاره شده است، Kokoon یک راه حل مسکن موقت را برای پناهجویان، افراد بی خانمان، و کسانی که به سادگی به دنبال سرپناه کوتاه مدت می‌باشند را مطرح کرده است.

wood-program-studio-kokoon_009-970x647-c
Kokoon از سه مدل تشکیل شده است. این مدل‌ها می توانند به صورت عمودی و افقی واقع شوند. به طور مشابه، داخل هر یک از مدل ها قابل تنظیم برای استفاده بهینه می‌باشد. نمونه اولیه شامل حمام، محل غذاخوری، آشپزخانه، اتاق خواب، کمد و فضای کاری است.

wood-program-studio-kokoon_0013-970x647-c
نمونه اولیه حداقل ۳۷۷ فوت مربع فضا اشغال خواهد کرد. با این حال به دلیل طراحی پیچیده بسیار بزرگتر به نظر می‌رسد. Kokoon می تواند به طور کامل در کمتر از یک روز مونتاژ شود. قیمت این خانه پیش ساخت در حدود ۱۵۰۰۰ دلار پیش بینی شده است.

wood-program-studio-kokoon_0014-970x647-c

منبع: digitaltrends.com