دوربین دوگانه آیفون ۷ پلاس چگونه کار میکند

احتمالا شما فکر می کنید که دوربین دوگانه برروی iPhone7 پلاس ساده و بدون هیچ پیچیدگی باشد. و دو لنز مجزا یکی برای عکاسی واید و دیگری برای زوم از راه دور باشد. در صورتی که کاملا در اشتباه هستید.

رویکرد آیفون بر استفاده از هر دو دوربین در یک زمان واحد است، به گونه ای که با ترکیب تصویر هر دوی آنها و برطرف کردن ضعف های هرکدام، یک عکس بدون نقص محصول آن باشد.

لنز تله فوتو اجازه می دهد تا تصاویر ثبت شده با لنز واید شفاف تر شود و این محدودیت هایی دارد که شاید شما انتظار داشته باشید که لنز دوم کمبود نور را جبران کند.

20160919-iphone-7-7-plus-comparison-002

هنگامی که آیفون ۷ پلاس مانند آیفون ۷ عمل می کند

آیفون ۷ و ۷ پلاس هر دو از یک دوربین زاویه باز ربخوردار هستند، که معادل فاصله کانونی ۲۸mm است که بر روی دوربین هاسنتی SLR استفاده می شد. اما در آیفون ۷ پلاس یک لنز تله ۵۶mm دیگر نیز وجود دارد تا کیفیت سوژه های دور تر یا صورت افراد را زوم نماید و با کیفیت بهتر ثبت کند. (سنسور های تصویری آیفون هم اندازه هستند  اما اندازه آنها بسیار کوچکتر از سنیور یک دوربین SLR فول فریم است؛ فاصله کانونی واقعی لنز ۳٫۳mm و ۶٫۶mm است.)

گزینه لنز تله فوتو برای کسانی که از دوربین گوشی های واید نا امید شده اند بسیار راضی کننده است، در گوشی های دیگر گزینه دیگر جز واید وجود نداشت، و زوم کردن تنها به وسیله نرم افزار اتفاق می افتاد که این خود باعث پایین آمدن کیفیت عکس نیز میشد.

در بعضی موقع لنز تله فوتو در آی فون وارد عمل نمی شود، درواقع در زمانی که نور محیط کم باشد تنها از لنز واید استفاده میکند.

لنز واید دارای حداکثر دیافراگم F1.8 و در کنار آن لنز تله با حداکثر دیافراگم F2.8 می باشد. که این خود نشان میدهد که لنز تله در شرایط کم نوری به نسبت لنز واید، نور کمتری دریافت می کند.

20160911-beach-iphone-7-plus-full-res-001

منبع: cnet.com