طراحی خودرو احتمالی اپل، این بار در سال ۲۰۷۶

دانستن این موضوع که خودرو اپل چندین سال دیگر شبیه به چه چیزی است قدری مشکل است. اما طراح آن یک تصویر از این خودروی احتمالی ارائه داده است.

apple-car-2076-exterior-3
ما هنوز هم اطلاعات بسیار کمی از برنامه تولید خودرو اپل داریم اما طراح آن، علی کام از استانبول، یک تاکتیک منحصر بفرد از اینکه این وسیله نقلیه ممکن است شبیه چه چیزی باشد در نظر گرفته است. او تصویر ذهنی خود در ۶۰ سال آینده از خودروی تولیدی اپل در سال ۲۰۷۶ را تصویرسازی کرده است.
اپل در سال ۲۰۷۶ صد سالگی خود را جشن خواهد گرفت و این غول تکنولوژی از یک وسیله نقلیه پیشرفته رونمایی می کند که توجه ها را از آیفون می رباید.

apple-car-2076-exterior-2
این حودرو به سادگی شما را فریب می دهد. چرا که در ظاهر به صورت کوپه طراحی شده اما شبیه ماوس کامپیوتر به نظر می رسد. هرچند که طراح آن، بعضی از جزئیات قابل توجه این خودرو را پنهان کرده است. درب های این خودرو به دو صورت باز می شوند: یکی به سمت بالا شبیه گالوینگ و دیگری به صورت لولای برعکس شبیه به رولز رویس Wraith. فرد برای ورود به خودرو به جای استفاده از دستگیره درب، به سادگی درب را لمس می کند و سیستم اسکن انگشت تشخیص می دهد که شخص مالک است یا خیر.

apple-car-2076-touch-id-doors
برای این خودرو، یک اتاق داخلی با نیمکت هایی در جلو و عقب در نظر گرفته شده است. در وسط نیز یک صفحه نمایش هولوگرافیک قرار دارد که به سرنشینان اجازه می دهد تا برنامه های مورد نیاز خود را اجرا کنند. سقف قوسدار خارجی، شیشه خوشمندی در داخل است که صفحه نمایش دیجیتال کاملا همه جانبه را فراهم می کند.
این خودرو فاقد چرخ است. طراح این خودرو فرض کرده که در آینده جاده ها مغناطیسی اند. با نصب آهن ربا با دو قطب مخالف در وسایل نقلیه، دافعه می تواند آن ها را به حرکت درآورد.
ایده طراح برای نگاه به ۶۰ سال آینده، امری غریب است چرا که همه چیز در آن نقطه، سوداگرانه است و ممکن است خودروها مانند اوایل اختراعشان دوباره به وسیله ای برای سرگرمی و تفریح تبدیل شوند.

 

منبع : motor1