طریقه نصب سیستم عامل مک از روی فلش

اگر مک بوک دارید، حتما براي شما هم اين اتفاق افتاده که بخواهید سیستم عامل مک را از روی فلش یا هارد اکسترنال نصب کنید ولی راهکار آن را نمی دانید. چرا که گزینه پیش فرض آن نصب از روی اینترنت می باشد. امروز قرار است که آموزش ساخت فلش bootable با قابلیت نصب سیستم عامل مک را با هم داشته باشیم.

ابتدا شما به یک فلش خالی با ظرفیت حداقل ۸ گیگ نیاز دارید سپس باید OS مورد نیازتان را دانلود کرده باشید و یا آنرا در پوشه Applications قرار دهید. حال ساده ترین راه ساخت فلش bootable استفاده از برنامه diskmakerx که می توانید آنرا از سایت http://diskmakerx.com دریافت نمایید.

sierra-beta-installer-app-folder-sierra-gm-100683636-large

پس از اتصال فلش به لپ تاپ کافیست برنامه را اجرا کنید. برنامه diskmakerx به طور خودکار از پوشه Applications سیستم عامل شما را پیدا می کند. سپس نام فلش را از شما می خواهد. در صورت نیاز در مراحل مختلف پسورد سیستم را برای تایید از شما گرفته می شود و پس از وارد کردن پسورد کافیست منتظر بمانید تا مراحل ۱۰۰٪ انجام شود.

 

sierra-installstartup-option-100683644-large

 

حال فلش شما آماده است. سیستم را ریست كنيد. هنگام روشن شدن سیستم دکمه Option + R را با هم فشار دهيد. حال فلش شما قابل دسترسی است و می توانید از این فلش بارها برای نصب سیستم عامل استفاده کنید. نکته اصلی این است که در حالت عادی نصب، سیستم عامل جدید جایگزین سیستم عامل قبلی شده و فایل ها و تنظیمات شما مانند قبل است در واقع به روز رسانی صورت می گیرد. اما اگر بخواهید نسخه جدیدی را مانند روز اول نصب کنید، از برنامه Disk Utility می توانید در موقع بالا آمدن از فلش استفاده کنید تا هارد دیسک را با فرمت ( Mac OS Extended (Journaled پاک کنید.

 

bootable-drive-confirm-mac-screenshot-update