زمان عرضه کفش های هوشمند نایک با قابلیت بسته شدن خودکار بند

در یک رویداد مطبوعاتی در نیویورک، برند بزرگ ورزشی نایک اعلام کرد که اولین کفش های هوشمند با قابلیت بسته شدن خودکار بند در جهان را به بازار خواهد آورد. این مدل با نام HyperAdapt 1.0 و هدف آن قرار گرفتن در قفسه های منتخب فروشگاه های نایک از ۲۸ نوامبر بوده.
مدل HyperAdapt با کفش های running روزمره شما تفاوت دارد. در اینجا بند به معنای سنتی آن نیست، اما به جای آن فعال کننده هایی پشت سرهم تعبیه شده است و بالشتک های کفش با ظرافت هر چه تمام با شکل پاهای شما مطابقت دارد.
در یک نشست مطبوعاتی، مدیر ارشد نوآوری شرکت نایک گفت: زمانی که پای خود را در کفش قرار می دهید، پاشنه پا به سنسور موجود در کفش ضربه می زند و سیستم به صورت اتوماتیک جمع می شود. دکمه ای در کنار این کفش وجود دارد که براساس آن می توانید سفت یا شل بودن بندها را تنظیم کنید.
این سیستم زائیده افکار Tinker Hatfield و کفش های Air Max و Air Jordan است که همکاری با Beers و Mark Parker. برای کفش های هوشمند با قابلیت بسته شدن خودکار بند را از پنج سال پیش شروع کرد.

fy16_inno_snowcap_white_hero_v2_0043_original-970x647-c
اولین آزمایش در قالب کفش های اسنوبرد پدید آمده است. در سال ۲۰۰۹ نایک مجوز ثبت اختراع برای یک سیستم بسته شدن خودکار بند را گرفت. Hatfield و Beers تولید نمونه های فیزیکی را آغاز کردند. پس از صد ها آزمایش فیزیکی، نایک به طراحی نهایی بسته شدن خودکار بندها رسید که برای اولین بار آن را در ۲۱ اکتبر سال گذشته انتشار داد. پارکر اعلام کرد: ما شروع به ایجاد چیزی نموده و آن را به واقعیت تبدیل کرده ایم. اختراع یک تکنولوژی جدید که برای همه ورزشکاران مفید خواهد بود.
نوری درخشان در سطح زیرین این کفش مشاهده می شود که به عنوان نقطه شارژ بی سیم عمل می کند و سطح شارژ آن را نشان می دهد.
HyperAdapt 1.0 در سه رنگ و منحصرا برای اعضای Nike+ در نوامبر ساخته خواهد شد. این کفش ها در تعدادی از فروشگاه های نایک ایالت متحده در دسترس خواهند بود. این شرکت اعلام کرد که جزئیات بیشتر در مورد پیشرفت این پروژه در هفته های آینده منتشر خواهد شد.

 

منبع: digitaltrends.com