فورد ۶*۶ Hennessey هیولای وحشی خارج جاده

ماشین Hennessey VelociRaptor 6×۶ حالا به یه غول خارج جاده (Off-road) تبدیل شده است. این خودرو که VelociRaptor 6×۶ نامیده می شود از روی هم خانواده ۴ چرخ خود الهام گرفته شده با این تفاوت که اکسل سوم به آن اضافه شده است و کفی ماشین بلندتر است اما تغییرات به همینجا ختم نمی شود. در این خودرو از سپر جدید به همراه ۴ مه شکن استفاده شده است، قفل کن اکسل عقب، سیستم تعلیق قابل تنظیم شاخته شده توسط شرکت فاکس و رینگ های ۲۰ اینچی با آج های مخصوص مسیر های خارج جاده از دیگر ویژگی های این خودرو هستند.

velociraptor-6x6-front-black-970x546-c

هیچ ارتقایی در زیر کاپوت صورت نگرفته و موتور توربو شارژ دوقولوی ۳.۵ لیتری می تواند ۴۵۰ اسب بخار به همراه گشتاور ۵۱۰ پوند-نیوتن (۶۹۱ نتوتن-متر) را تولید کند. قدرت موتور از طریق گیربکس اتوماتیک ۱۰ سرعته به ۶ چرخ این هیولا انتقال پیدا می کند. متاسفانه اطلاعات بیشتری در دسترس نیست و ما نمی دانیم اکسل سوم چه تاثیری روی شتاب این ماشین خواهد داشت.
velociraptor-6x6-side-orange-970x546-c

برای این خودرو کیت HPE600 هم موجود است که در این صورت ۶۰۰ اسب بخار خروجی موتور خواهد بود و با تنظیمات ECU می تواند توان موتور را بالاتر ببرد. از دیگر ویژگی های این خودرو می توان به چرخ های بزرگتر و طراحی داخلی سفارشی اشاره کرد. باید در نظر داشت کسی که این خودر را سفارش می دهد خود را یا برای آخر زمان آماده کرده است یا برای حمله زامبی ها و یا شاید هر دو. این خودرو از قیمت ۲۹۵.۰۰۰ دلار شروع خواهد شد و واقعا می توان آنرا یک هیولای وحشی دانست که از نمایندگی های شرکت فورد قابل تحویل است.

منبع : digitaltrends