فیسبوک به مرورگر ها کمک می کند تا سریع تر بارگذاری کنند

مرورگر های نا مناسب می توانند باتری های دستگاه هایی که کاربران از آن ها استفاده می کنند را برای بارگذاری صفحات، هدر داده و کاربر برای طول روز خود باتری مناسب نداشته باشد. پس کاهش زمان انتظار کاربران در بارگزاری صفحات می تواند بسیار حائز اهمیت باشد. از این رو هرگونه تغییراتی که در برنامه نویسی یا توسعه وب سایت ها و برنامه ها صورت گیرد باعث بارگذاری سریع تر می گردند. از این حیث ، در دو سال گذشته، فیسبوک در وب سایت خود تغییراتی را اعمال کرده است که اکثراً با توجه به هماهنگی های صورت گرفته بین مرورگر های CHROME و FIREFOX ، بارگذاری صفحات کاربران به سرعت هرچه تمام تر صورت می گیرد تا رضایت کاربران خود را بیش تر از پیش جلب کند. البته استفاده از تکنیک های CACHING، ذخیره سازی موقت (TEMPORARY SOTRAGE) برای فایل های دانلود شده به کامپیوتر شما یا موبایلتان، مانند فایل های HTML و CSS و عکس ها و جاوا اسکریپت و … همگی موجب می گردد تا زمان RELOAD سایت ها و فیسبوک در گوگل کروم تا ۲۸ درصد کاهش یابد.

با این حساب هر بار که شما بعد از اولین بار به فیسبوک SIGN IN  می کنید، CHROME به جای دانلود محتوای قبلی از CACHE خود که در گذشته دانلود کرده است استفاده کرده و منابع را دانلود می کند. در نتیجه بارگذاری صفحه برای شما به اندازه چشم گیری سرعت می گیرد.

دقیقاً مشابه همین موارد را مرورگر FIREFOX ، اعمال کرده است. مانند ویژگی CACHE CONTROL که در نسخه های ارائه شده آخر خود اعمال کرده است. البته همان طور که گفته شد موارد دیگری نیز هستند که به سرعت بارگذاری صفحات کمک می کنند. مثلاً هنگامی که شما یک صفحه را در فیسبوک با FIREFOX درخواست می دهید، به طور همزمان به ۲۵ سرور آن درخواست می دهد که این تکنولوژی نیز به طور کلی حدود ۱۵۰ محتوای مختلف را می تواند به سرعت بیشتری بارگذاری کند.

با این حساب می توانیم امیدوار باشیم که تکنولوژی های بهینه شده روزانه، محیط وب، محیطی بسیار جذاب و روان تر از دیروز گردد که کارهای روزمره ما با سرعت بیشتری تحقق خواهد گرفت.

 

منبع خبر: http://www.digitaltrends.com/computing/facebook-web-browser-speed