قرص های الکترونیک اطلاعات داخل بدن را جمع آوری می کنند

Electronic Pills – Collecting Data Inside The Body

بعد از سالها تلاش و توسعه، در حال حاضر در بازار می توان به کپسول های قابل بلعیدن که در آن کارت شبکه های وایرلس نیز موجود هستند تا به صورت بدون سیم بتوان با دنیای اطراف ارتباط برقرار کرد.

کمپانی هایی نظیر  SmartPill مبتنی بر بوفالو، نیویورک ، از کپسول هایی با سایز ویتامین رونمایی کردند.

قرص های الکترونیک شامل سنسورها و دوربین های ریزی می باشند که اطلاعات را در طول سفرش در درون بدن انسانی که آن را بلعیده است  می تواند به دنیای بیرون از بدن انسان بدهد. بدیهی است که طول این سفر محدود می باشد، زیرا حداکثر ظرف مدت یکی  دو روز از بدن انسان دفع می گردد.

این ابداع هوشمند می تواند اطلاعاتی نظیر میزان اسیدی بودن، فشار و دمای سطوح مختلف بدن و همین طور تصاویری از مری و روده به دکتر شما بدهد که نهایت امر بتوان آنالیزهای کامپیوتری روی آن صورت گیرد.

دکترها اغلب از روش های تهاجمی استفاده می کنند برای تشخیص بیماری های سیستم گوارشی بدن. برای نمونه می توان به ابزاری تهاجمی مانند آندروسکوپی و یا کاتتر یا ایزوتوپ های پرتوافشان برا جمع آوری اطلاعات مربوط به سیستم هاضمه اشاره کرد. بنابراین کارخانه تولید چنین دستگاه هایی سعی بر این دارند تا روش هایی ابداع نمایند تا بتوان اطلاعات مورد نیاز خود را آسان تربدست آورند.

بیماری های گوارشی و خلل های بوجود آمده در آن شامل سندروم هایی نظیر رفلاکس، سوزش معده، نفخ، دردهای شکمی، یبوست، سوء تغذیه و یا مشکلات بلعیدن همگی مواردی هستند که می توان با توجه به قابلیت های الکترونیکی این قرص ها به اطلاعات مورد نیاز دکترهای مربوطه دست یافت.

دکتر آنیش و شث می گویند: یکی از چالش های اساسی تشخیص اتفاق هایی است که در شکم و روده می افتد.

دکترها توسط این قرص الکترونیک همچنین می توانند به انسداد روده یا عدم عملکرد صحیح عضله های آن و یا هرجایی که دسترسی یا دیدن آن مشکل است، پی ببرند.

بعلاوه از قرص های الکترونیک میتواند به انقباض عضلانی، آسانی انتقال مواد غذایی و فاکتورهای دیگر که در گذشته دسترسی به این اطلاعات نا ممکن بوده است، دسترسی پیدا  کند.

Sources: givenimaging.com smartpillcorp.com

منبع: – See more at: http://www.inventor-strategies.com/new-electronic-inventions.html#sthash.NRN3PGHL.dpuf