ماکروسافت برای ارائه بتای عمومی Skype Teams آماده می شود

اوایل ماه گذشته خبری در رسانه ها منتشر شد که ماکروسافت برای رقابت باSlack ، قصد دارد به زودی سرویس پیام رسانی تحت عنوان Skype Teams را منتشر کند. این خبر درست شش ماه پس از ارائه گزارشاتی منتشر شد که ماکروسافت، تصمیم خود برای خرید Slack با مبلغ ۸ میلیارد دلار را مطرح کرده بود.
در حال حاضر، بسیاری عقیده دارند که ماکروسافت مشغول تست خصوصی Skype Teams است، اما با توجه به جدول زمانی، گفته شده که ماکروسافت نسخه بتای عمومی این طرح را از ماه نوامبر منتشر کرده و نسخه نهایی را در ژانویه ۲۰۱۷ عرضه می نماید. با این حال، با توجه به فاصله کوتاه میان ارائه نسخه بتا و نسخه نهایی، انتظار می رود شاهد کمترین تأخیر در عرضه این طرح باشیم.
بنابر اطلاعات گزارش شده تا امروز، به نظر می رسد که Skype Teams به عنوان بخشی از برنامه آفیس ۳۶۵ ماکروسافت ساخته شده و تنها مشتریان تجاری طرح های Enterprise E3 و بالاتر به آن دسترسی خواهند داشت. مزیت اصلی استفاده از Skype Teams به جای Slack در این است که کاربران با پرداخت حق اشتراک آفیس ۳۶۵ و عدم نیاز به پرداخت مبلغی جداگانه برای Skype Teams می توانند از مزایای این سرویس بهره بگیرند.

skype-teams-hero
‏Skype Teams قرار است که پشتیبانی از چند پلتفرم بوده و کاربران اندروید، IOS، ویندوز ۱۰ موبایل، macOS و ویندوز رایانه بتوانند از آن استفاده کنند. قابل ذکر است که لینوکس در لیست پشتیبانی Skype Teams نیست، آن هم در شرایطی که نسخه بتای Slack در حال حاضر از توزیع های اوبونتو، Debian و Fedora پشتیبانی می کند.
با این حال هنوز نمی توان در مورد عملکرد Skype Teams قضاوت کرد. باید منتظر ماند و دید که محصول جدید ماکروسافت توانایی کنار زدن سرویس Slack را خواهد داشت یا خیر.

 

منبع : neowin