مدیر عامل ایرباس: می خواهیم ماشین پرنده تولید کنیم!

همه ما می دانیم که متاسفانه با توسعه شهرنشینی و افزایش ترافیک، هر روز حمل و نقل و تردد در شهرها از روی زمین و زیر زمین به مشکلی صورت می پذیرد. طبق پیش بینی گروه حمل و نقل ایرباس، تخمین زده شده است که تا سال ۲۰۳۰، شصت درصد جمعیت در شهرها زندگی می کنند. این یعنی چیزی ۵۰% بیشتر از جمعیت کنونی. این است که ایرباس در حال حاضر نگاه خود را برای حل مشکل ترافیک و حمل و نقل به آسمان دوخته است و بر روی ماشین ها تک سرنشین کار می کند و حتی معنای واقعی اسمش به نام اتوبوس های هوایی یا ماشین پرنده.

مدیر ایرباس از کنفرانس DLD برگذار شده در مونیخ می گوید که در آن پروزه ای مطرح شده است که در آن تلاش می شود که ماشین پرنده تک سرنش تولید کنند.

به گزارش رویتر، حدود صد سال پیش برای جایگزین حمل و نقل شهری و ازدحام ترافیک روی سطح زمین، به زیر آن چشم دوخته شد ولی امروزه وقت آن است که راه جدیدی برای ازدحام سطح زمین به همراه زیر زمین بیابند. ما باید روی این فناوری و توسعه جدی فکر کنیم، زیرا با اجرای این فناوری هزینه ی بسیار زیادی صرفه جویی می شود. چرا که برای حمل و نقل های روی زمین باید پل، جاده و … کشید که بسیار هزینه بر است. برای حمل و نقل از زیر زمین باید هزینه های بسیار زیاد حفاری و ریل کشی و … داد. اما اگر وسیله های نقلیه هوایی بوقوع بپیوندد، دیگر لازم نیست این هزینه ها پرداخت شود و تنها هزینه پرداختی هزینه وسیله نقلیه می باشد که طبیعتاً امریست مشترک بین تمامی روش های حمل و نقل شهری.

مدیر عامل ایرباس همچنین افزوده است که اگر ما از این تکنولوژی چشم پوشی کنیم، بازار را از دست خواهیم داد و باید برای انجام آن از هوش مصنوعی و… استفاده کنیم. نمونه ای که قرار است ایرباس تولید کند VAHANA نام دارد که به صورت تک سرنشین و پرواز اتومات می باشد. بنا به گفته مدیر Rodin  تا پایان ۲۰۱۷می خواهیم نمونه از این محصول را تولید و تست کنیم.

مدیر عامل ایرباس: می خواهیم ماشین پرنده تولید کنیم!

 

منبع خبر: http://www.digitaltrends.com/cool-tech/airbus-test-flying-car