مچ‌بندهای هوشمند برای افزايش آرامش شما

استرس گاهی اوقات “اپیدمی قرن ۲۱” نامیده می شود. بیش از دو سوم ازمراجعه‌كنندگان به مطب‌هاي روان پزشكان برای بیماری های مربوط به استرس است. استرس و فشار همچنين ‘قاتل خاموش “نامیده می شود كه آن به عنوان شرایط پزشکی به طور مستقیم یا غیر مستقیم شناخته مي‌شود. هزینه های پزشکی به تنهایی در ایالات متحده بیش از ۱ میلیارد دلار در سال برآورد شده است .
بدن انسان به گونه‌ای طراحی شده است كه به تجربه استرس واکنش نشان می دهند. استرس می تواند مثبت بوده، به ما هشدارداده و آماده جلوگیری از خطركند. همچنين می تواند منفی شود زمانی که یک فرد با چالش مداوم بدون کمک و تمدد اعصاب مواجه شود.
در دنیای فن آوری های پوشیدنی، ردیابی فعالیت های تناسب اندام است معمولا هدف اصلی قرار می گيرند. کاهش سطح استرس نه تنها می تواند به شما احساس بهتری دهد بلكه ممکن است از سلامت شما را در دراز مدت محافظت کند.
در ادامه مجموعه‌ای از برخی دستگاه های جالب که ادعا می كنند قادر به حفظ آرامش شما می شوند را معرفی می كنيم.
Fitbit Charge 2
فیت بیت در این سال با هر دو مدل های قبلی Alta و Blaze واقعا به خوبی ظاهر شده است. دارای صفحه نمایش OLED بزرگ، بر ضربان قلب، فاصله، طبقه، دقیقه فعالیت، کالری و خواب نظارت ۲۴/۷ می كند. به شما برای برداشتن روزانه ۲۵۰ قدم يادآوری ميكند.

fitbit_charge2_plum_relax_-205x300

 

 

Apple Watch 2
نسل دوم از محصول اپل همیشه یک گام بزرگ را در هم نوعان خود برمی دارد. از قابليت‌های اين ساعت جديد ضد آب، پردازنده سریعتر، عمر باتری بهتر و GPS یکپارچه شده می توان نام برد. WatchOS3 نشان دهنده یک تغییر استراتژیک مهم و در نهایت باعث تعامل و تجربه لذت بخش تر خواهد شد. علاوه بر اين به شما برای ایستادن و راه رفتن در طول روز یادآوری مي‌كند. watchOS 3 نیز دارای برنامه جديد به نام Breathe برای کاربران به منظوز یک دقیقه استراحت، تمرکز و تعمق می باشد. شما انتخاب می کنید چه مدت می خواهید به نفس بپردازيد.

watchos3-breathe-app-animation-wrap

 

Thync
دستگاه Thync ادعا می کند که اولین تکنولوژی است که به شما قدرتی برای تغییر حس ‌شما می دهد. اين دستگاه به صورت يك نوار به صورت شما برای دريافت امواج مغز متصل می شود. امواج Thync باعث فعال شدن اعصابی خاص می شود كه به شما برای تغيير احساس كمك كرده و استرس را از شما دور می كند.

thync-vibes-wellness-1500x1000-e1451415015338

 

Leaf Nature
این قطعه از جواهرات هوشمند طراحی شده و برای پیگیری سلامت زنان می باشد. آن را می توان به عنوان یک گردنبند یا دستبند با لوازم جانبی برگ و یا موارد مشابه آن پوشيد. اين دستگاه شما را می آموزد و کیفیت و بهبود زندگی روزمره شما را بهبود می بخشد. اين دستگاه آهنگ تنفس ، خواب، فعالیت و چرخه ماهانه از طریق برنامه راهبردی كنترل مي‌كند. اين دستگاه همچنين دارای رديابي براي استرس می باشد.

0119-6a
WellBe
WellBe ، دستبند زیبا و سبک وزن می باشد كه با نرم افزار تلفن همراه طراحی شده است تا از احساس خوب بودن شما پشتیبانی كند. دستبند بر ضربان قلب با استفاده از یک الگوریتم پیچیده برای تعیین سطح استرس و آرامش بر اساس زمان، مکان و افراد که در طول روز شما با ان‌ها ملاقات می كنيد، نظارت می كند.

jgjw0kfydfrcrwh9q91g-300x227
Spire
Spire الگوهای تنفسی شما را اندازه گیری مي‌كند. شما می توانید آن را بر روی کمربند خود بپوشيد كه بتواند تنفس شما را اندازه گیری کند. سپس آن به شما اطلاع می دهد كه هنگام تنفس دارای تنش هستيد و به شما کمک می کند آنچه كه باعث آرامش، تمرکز و فعاليت شما می شود، کشف كنيد.

screen-shot-2015-12-29-at-23-40-21
Pip
PIP یک بیوسنسور است که فعالیت الکترودرمال (EDA)، تغییرات الکتریکی در سطح پوست شما را اندازه‌گيری می كند و عامل ايجاد استرس در شما را نشان می دهد. اين دستگاه ازطريق بلوتوث به برنامه های اندرويدی و iOS ای متصل می شود كه با استفاده از فایل های صوتی و بازخورد بصری از بیرونیسازی سطح استرس بدن شما اطلاع يابد.

screen-shot-2015-12-30-at-00-05-21

 

Sona
سونا یک دستبند است که به کاربران برای بهبود ذهن و سلامتی بدن از طریق ردیابی فعالیت آن‌ها کمک کند. این وسیله که توسط استارتاپ Caeden راه اندازی شده است، بدن شما را آموزش را برای مقابله بهتر با استرس آموزش می دهد. این کار با استفاده از سنسور های مختلف انجام مي‌شود.

screen-shot-2015-12-30-at-00-29-58

 

منبع خبر: gadgetsandwearables.com