همکاری “وودافون” انگلیس با “های وب” ایران

به نقل از بلومبرگ کمپانی وودافون همکاری را با یک ارایه دهنده اینترنت ایرانی هایوب شروع کرده است. با رفع تحریم ها بعد از همکاری شرکت های AT&T و رایتل حال شرکت وودافون به دنبال گسترش امکانات در ایران جهت ارایه خدمات است.
کمپانی Vodafone به مشتریان چند ملتیه خود خدمات تلفن همراه و تلفن ثابت را در ایران ارایه می دهد. این کمپانی انگلیسی به HiWeb در راستای توسعه و گسترش شبکه اش کمک خواهد کرد که شامل بازاریانی و سرویس های اینترنت برای همه چیز یا internet-of-things services برای مشتریان خواهد بود.

این کمپانی اروپایی با ورود به بازار ۸۰ میلیونی ایران که در حال گسترش نیز هست، باعث کاهش قیمت داده نیز خواهد شد. تحریم ها باعث دور ماندن کمپانی ها بزرگ از ایران شده بود و حالا باز شدن بازار ایران به روی جهان فرصت خوبی را ایجاد کرده است . از طرفی شرکت Orange SA فرانسه نیز با شرکت مخابرات در مورد همکاری ها صحبت کرده است.

بازار مخابرات ایران پتانسیل بالایی را در سرمایه گذاری و توسعه دارد. مدیر ارشد HiWeb آقای امین میری در این زمینه بیان داسته. که : همکاری با وادافون به ما امکان گسترش و استفاده از دانش در این رابطه را خواهد داد.
آدام لیورسیج سخنگویی وادافون خاطر نشان کرده است که : وادافون همچنین تدارکات و تامین تخصص برای شرکت HiWeb فراهم خواد شد.

vodafone-1-728

منبع: bloomberg.com