من هم قادر به کنترل جت پک هستم

جت پک ها وسایلی هستند که در مدل های مختلف طراحی و ساخته شده اند که به انسان کمک کرد تا بار دیگر آرزوی پرواز خود را محقق سازد.

با این وسیله گران قیمت که برای هر کسی دسترسی به آن میسر نیست، باعث می گردد که استفاده از آن در ابتدا مهارت و خلبانی خاص،  که به خودی خود نیازمند گذراندن دوره خاصی می باشد و این تفریح تبدیل به تفریح پولدارها گردد. البته جدای از این امر، بیشترین مشکل پیش آمده این است که کنترل آن خیلی دشوار می باشد.

آقای  David Mayman در کالیفرنیا، پرنده JB-10 خود را رونمایی کرد که با آن بر فراز Long Beach پرواز کرد. وی استفاده از این دستگاه را بسیار آسان کرد. برای دههه ها طراحی و مهندسی این دستگاه به طول انجامید. او استفاده از این دستگاه را بسیار آسان کرد. بعد از یک چک قبل پرواز، Mayman به سرعت با توربین هایی که به پشتش بسته بود شروع به پرواز کرد. علاوه بر یک جفت توربین که این دستگاه دارد، تلی از سنسورها را به همراه دارد. ژیروسکوپ و شتاب سنج این دستگاه بیشتر از ۱۰۰ بار در ثانیه جهت این جت پک را چک می کند.

Mayman می گوید که کنترل این دستگاه مانند یک Segway می باشد. اگر شما میخواهید به جلو بروید کافی است خودتان را به سمت جلو مایل کنید. اگر می خواهید توقف کنید کافی است خود را به عقب مایل کنید. بسیار ساده است ! اگر شما می خواهید یک هلیکوپتر برانید، باید حداقل ۱۵۰ ساعت آموزش ببینید. اما این وسیله طوری ساده طراحی شده است که فقط با سه ساعت آموزش شما قادر خواهید بود با آن پرواز کنید.

مطمئناً این جت پک آخرین وسیله و تنهاترین جت پک ساخته شده نیست. اما مطمئناً این اولین جت پکی است که حتی آدم های معمولی هم قادر به راندن آن نیز هستند. بالاخره تصورات ما به حقیقت پیوست.

من هم قادر  به کنترل جت پک هستم

منبع خبر: http://www.digitaltrends.com/cool-tech/jetpack-aviation-jb-10