ياهو هك شد، در اسرع وقت رمز و اطلاعات امنيتی خود را تغيير دهيد

در سال ۲۰۱۴، هکرها به یاهو حمله کردند و اطلاعات شخصی در حدود ۵۰۰ میلیون کاربر را به سرقت بردند. با توجه به گزارشات ضد و نقيض، سرقت داده ها اولين بار در ماه اوت سال جاري اتفاق افتاده است. اين اتفاق دقيقا يك ماه بعد از خريده شدن ياهو توسط بزرگترين ارائه دهنده خدمات مخابراتي ايالات متحده امريكا رخ داد. شركت Verzion ياهو را به قيمت ۴٫۸ ميليارد دلار خريداري كرد.
بنابراین ما اکنون می دانیم که اطلاعات کاربران دو سال پيش به سرقت رفته است و تا ماه اگوست سال جاري ظاهرا هيچ كس از آن اطلاع نداشته است تا زمانيكه هکر با نام مستعار “صلح” اقدام به فروش اطلاعات كرده است.
در روز پنج‌شنبه ياهو سرقت شدن اطلاعات ۵۰۰ ميليون كاربر را تاييد كرد. اين اطلاعات شامل نام، آدرس ایمیل، شماره تلفن، تاریخ تولد و کلمات شما مي‌باشد. یاهو اعلام کرد که معتقد است که این حمله توسط يك سازمان حمايت شده است. این سرقت به عنوان بزرگترین سرقت رکورد هاي حساب کاربران محسوب ميشود.
یاهو در حال انجام اقداماتی براي ترويج کاربران به منظور تغيير رمزهاي حساب كاربري آن‌ها مي باشد. کاربران باید فورا کلمه عبور خود را تغییر دهند. اگر کلمه عبور یکساني را براي حساب كاربري ديگري استفاده می کنید، شما بايد سريعا آن را نيز تغییر دهيد. همچنين پرسش و پاسخ امنیتی باید تغییر کند. در اینجا نکاتي ذكر شده است که شما باید در نظر بگیريد :
۱٫ کلمه عبور باید به طور مرتب تغییر كند.
۲٫ کلمه عبور باید منحصر به فرد باشد.
۳٫ کلمه عبور باید مخلوطی از اعداد، حروف و کاراکتر های خاص باشد.
۴٫ پرسش امنیتی بايد تغییر كند.
۵٫ از ابزار دو مرحله احراز هویت از یاهو استفاده شود.

 

منبع: dailytech.com