پرینترهای سه بعدی با هوش مصنوعی

یک استارتاپ در لندن برخی از تکنولوژی‌های امروزی را برای ساخت آینده و تغییر آن ترکیب کرده است. با مجهز‌ کردن روبات های صنعتی به چاپ سه بعدی و الگوریتم های هوش مصنوعی در روند آن بهبودی ایجاد کرده است. هوش مصنوعی موجب ساخت ماشین آلات شده است که قادر به دیدن، ایجاد کردن ، و حتی یادگیری از اشتباهات خود می‌باشند، شده است.
هنگامی که مدیر عامل و موسس استارتاپ، Daghan Cam مشغول تحصیل رشته معماری بود، به ارتباط بین تولید در مقیاس کوچک و ساخت و ساز در مقیاس بزرگ اشاره کرد. با ظهور تکنولوژی‌های چاپ کارآمدتر، باید راه بهتری برای بهبود وضعیت ساخت وجود داشته باشد.
چاپ سه بعدی ممکن است به عنوان ساخت و ساز در آینده دیده شود اما می توان آن را گران، وقت گیر، و تلاش غیر قابل قیاس دانست. اشیاء کوچک به سادگی قابل چاپ می باشند اما اشیاء بزرگتر اغلب می تواند بسیار پیچیده شوند. زمانی فرا می‌رسد که هواپیما، فضای اداری و اثر هنری که با چاپ سه بعدی ساخته شده باشد، نه تمام آن بلکه به صورت قطعات کوچک که مانند پازل در کنار هم قرار گیرند.

ai-build-14-970x647-c
برای افزایش مقیاس روند چاپ، Cam و تیم او به بازوهای ربات KUKA اسلحه فوم متصل کرده و آن را برای چاپ با ساختار پیچیده برنامه ریزی کردند. برای کاهش هزینه ها و تسریع ساخت و ساز، آنها استاندارد لایه به لایه را با طراحی مشبک ترکیب کرده‌اند که رشتهها در زوایای چاپ به طور همزمان مواد سرد و سخت می‌شود. این کار به آنها اجازه استفاده از مواد کمتر در حالی که هنوز از ساختار قوی و کارآمد پشتیبانی می‌شود، میدهد. اما این روند بسیار کند بود و در حین ساخت حفره های خالی می‌ماند. برای حل این مشکل Cam و تیم او ربات را متصل به یک دوربین کرده الگوریتم بینایی را برای تجزیه و تحلیل ساختار چاپ به آن اضافه کردند.
هدف این تیم ایجاد یک حلقه بازخورد بین محیط فیزیکی و محیط دیجیتالی بوده است.

 

منبع: digitaltrends.com