چگونگی استفاده از برنامه Home در iOS 10

‏Home در ios 10 چیست و چه کارهایی می تواند انجام دهد؟ همه چیز در Home جدید است. اپل، قابلیت لمس سه بعدی در ios 10 را سه برابر کرده و Home یک مثال کامل از این ویژگی است.

علاقه مندی ها
زمانی که اپلیکیشن Home شما راه اندازی می شود با یک صفحه از صحنه ها و لوازم جانبی هایی که Home نامیده می شود، مواجه می شوید. این ها صحنه ها و لوازم جانبی مورد علاقه شما هستند. در مقابل، صفحه Room همه لوازم جانبی های HomeKit فعال شما را نشان می دهد.

نوتیفیکیشن ها و وضعیت ها
زمانی که اپلیکیشن Home را راه اندازی می کنید، نام Home خود را بزرگ و پررنگ در بالای صفحه نمایشگر خود مشاهده می کنید. متنی که زیر نام Home شماست وضعیت اصلیتان می باشد. ‏Status یک مرور کلی از اینکه لوازم جانبی فعال شما در چه حدی هستند را فراهم می کند. با یک نگاه اجمالی، می توانید چگونگی روشن بودن بسیاری از چراغ ها، درجه حرارت و … را ببینید. همچنین می توانید نوتیفیکیشن های بعضی از لوارم جانبی های فعال HomeKit را فعال کنید.

wwdc-2016-home-icon

تصاویر پس زمینه
اپلیکیشن Home به شما اجازه می دهد برنامه را با تصاویر پس زمینه سفارشی برای صفحه های خود شخصی سازی کنید. اگر خانه های متعدد با لوازم جانبی HomeKit فعال دارید، تصاویر پس زمینه سفارشی، می تواند به شما کمک کند که به سرعت بین خانه ها فرق قائل شوید.
‏Note ها
اگر شما وارد می کنید یادداشت هایتان را در بخش Home Note های اپلیکیشن، هر کسی که عضو مشترک home شما باشد قادر است که این یادداشت ها را ببیند.

خودکار بودن
“زمانی که خانه را ترک می کنم، چراغ های اتاق خواب من را خاموش کن.”
“اگر ردیاب دود، دودی حس می کند، چراغ های من راروشن کرده و آن ها روی قرمز تنظیم کن.”
دو مثال بالا تنها دو نمونه از وظایفی هستند که می توانید با این قابلیت ایجاد کنید. در نهایت، این یک راه برای خودکارسازی خانه هوشمند شما، براساس محرک های مختلف و نتایج متناظر با آن است.

هاب ها در Home
بسیاری از لوازم جانبی HomeKit فعال، پیش از این ارائه داده اند بعضی از شکل های دسترسی از راه دور را. اما اگر شما میخواهید به جای کنترل چراغ ها، ترموستات ها، سوئیچ ها و … از یک برنامه (اپلیکیشن Home، ios 10) باعث می شود که با هاب ها این کار را ساده تر انجام بدهید. در حال حاضر -همراه با نسل چهارم تلویزیون اپل- ipad شما می تواند به عنوان هاب عمل کند و امکان راه اندازی های خودکار، دسترسی به لوازم جانبی از راه دور و … را به شما بدهد. توجه داشته باشید که این کمپانی، پشتیبانی های مشابه برای دسترسی از راه دور از طریق تلویزیون های نسل سوم و چهارم اپل را ارائه داده است.

 

منبع : imore