کرم ابریشم – کلید تکنولوژی‌ها پوشیدنی آینده

گرافن! موادی مبتنی بر کربن فوق العاده، که دارای پتانسیل ساخت همه چیز از قبییل باتری‌هایی با ماندگای بالا تا کشتیهای هوایی را دارد و این نیز ممکن است کلید آینده برای تکنولوژی‌های پوشیدنی باشد.
در دانشگاه Tsinghua پکن یک تیم از دانشمندان شکل سخت تری از ابریشم که قادر به هدایت جریان برق هستند(به لطف گرافن) را ایجاد کرده‌اند. محققان کرم ابریشم را از برگ‌هایی که دارای کربن و یا گرافن هستند، تغذیه کردند و در نتیجه کرم ها محصولات تولید شده از آنها دو برابر قوی تر قبلی‌ها بوده است.

silkworm-study-shows-genetic-basis-of-silk-production-2z7s4clyof4lhffftl4s1s
این روش به معنای آن است که دانشمندان می‌توانند استفاده از مواد شیمیایی اجتناب کرده و از ترکیب گرافن با ابریشم استفاده نمایند. با این حال آنها هنوز نیاز به کشف مقدار بهینه از کربن برای تغذیه کرم ها برای بدست آوردن بهترین نتایج را دارند.
ابریشمی که هم سخت تر و هم رسانا باشد می تواند برای طیف وسیعی از فن آوری های پوشیدنی، مانند لباس های هوشمند و ایمپلنت استفاده شود. تعبیه گرافن در مواد موجود نیز بیشتر با تکنولوژی‌های محیط زیست سازگار است.
تحقیقات بیشتری باید انجام شود، اما دانشمندان دانشگاه DONGHUA آمریکا گفته‌اند که این امر می تواند یک “راه آسان برای تولید الیاف ابریشم با مقاومت بالا در مقیاس بزرگ باشد.”

 

منبع: wareable.com