کورنینگ در CES ثابت کرد Gorilla glass تنها به گوشیتان محدود نمی گردد

طبیعتاً  CES2017  پر از تکنولوژی های الکترونیکی و چیزهایی از این قبیل بود.
اما یک چیز متفاوتی توجه دیجیتال ترندز را جلب کرد و آن هم ماشین­هایی Conceptual بود که توسط شیشه هایی محکم گوریلا گلاس توسط کورنینگ بود که سالیان سال در گوشی های تلفن همراه به کار می رفت، پوشیده شده بود.

کورنینگ در CES ثابت کرد Gorilla glass تنها به گوشیتان محدود نمی گردد
این اتومبیل به طرز قابل توجهی از با دوام تر از ماشین هایی با شیشه معمولی می باشد. سختی یکی از مزایای این نوع مواد است. این شیشه گوریلا گلاس در سانروف، شیشه های عقب، کنار و داشبورد بکار رفته است که وزن قابل توجهی از ماشین را کم کرده است.

کورنینگ می گوید:

که شیشه های گوریلا گلاس حدود ۳۰ درصد از شیشه های معمولی (Soda lime) سبک تر هستند که طبیعتاً استفاده از این نوع شیشه ها مصرف بهینه را بدنبال دارد.
همچنین در طراحی این نوع ماشین مرکز ثقل ماشین پایین تر آمده است که باعث شده که ثبات ماشین بیشتر گردد. شاید بخاطر همین است که فورد تصمیم گرفته است که در GT های Supercars از این نوع winshield ها استفاده کند. همچنین باید خاطر نشان کرد که علاوه بر استحکام و سبکی، شیشه های گوریلا گلاس، از شفافیت بیشتری نسبت به شیشه های معمولی برخوردارند و این باعث می شود که صفحه نمایش ها وضوح بیشتری بر روی این شیشه ها داشته باشند.

کورنینگ هم از این ویژگی استفاده کرده و تمامی سطح داشبورد را به تاچ اسکرینی تبدیل و همچنین با در شیشه عقب، کورنینگ بین لایه های از شیشیه تکنولوژی بکار برده است که با زدن دکمه ای، از حالت شفاف کریستالی، شیشه به حالت تیره براق در می آید. مطمئناً برای زمانی که نیاز به حریم خصوصی دارید، این مورد بکار می آید. کورنینگ از قیمت در CES 2017 سخنی نگفت.

 

عکس های خودرویی که به گلوری گلاس تجهیز شده

کورنینگ در CES ثابت کرد Gorilla glass تنها به گوشیتان محدود نمی گردد کورنینگ در CES ثابت کرد Gorilla glass تنها به گوشیتان محدود نمی گردد کورنینگ در CES ثابت کرد Gorilla glass تنها به گوشیتان محدود نمی گردد

 

منبع خبر:  http://www.digitaltrends.com/cars/corning-gorilla-class-concept-ces-2017