گوپرو Hero5 Black و پهباد Karma

پس از تست های فراوان برای ماه ها، دوربین جدید گوپرو در دو مدل Hero5 Black با قیمت ۳۹۹ دلار و Hero5 Session با قیمت ۲۹۹ دلار در دوم اکتبر راهی بازار می شوند. همچنین این شرکت اعلام کرده است که از پهباد کارما خود در یک رویداد همراه با دوربین جدید در کالیفرنیا رونمایی خواهد کرد.
Hero5 Black نسبت به مدل Hero4 دو تغییر اساسی داشته است. یکی از این تغییرات ضد آب بودن این دوربین تا عمق ۱۰ متری می باشد و دیگر تغییر شامل راه اندازی کنترل سه دکمه ای با یک صفحه نمایش لمسی ۲ اینچی برای تبدیل کردن دوربین به وضعیت ضبط تصاویر و شروع فیلمبرداری می باشد.
ویژگی جدید در این دوربین عکسبرداری با کیفیت ۱۲ مگاپیکسلی در فرمت RAW می باشد. همچنین دوربین GoPro تنظیم خطی نمایش به منظور تصحیح انحرافات در زاویه عکس و فیلم اضافه کرده است.

karma_video_thumb_695x482
یکی از مشکلات گوپرو در مدل های قبلی پیچیدن صدای باد در قاب شیشه ای آن می بود. این شرکت تلاش کرده است در این مدل جدید با استفاده از سه میکروفون و سوئیچ کردن بین آن ها به بهترین استریو صوتی دست پیدا کند.
این میکروفون های تعبیه شده برای دلیل دیگری نیز دارای اهمیت می باشند. دوربین گوپرو یک کنترل صوتی برای شروع و توقف ضبط فیلم، عکسبرداری و یا گذاشتن صدا بر روی کلیپ، اضافه کرده است. این شرکت همچنین قصد دارد یک کنترل از راه دور جدید، به نام رمو(Remo)، برای بهبود دستورات صوتی ایجاد کند.
گوپرو همچنین از پهپاد تاشو با نام GoPro Karma ، پهپاد تاشویی که می تواند در یک کوله پشتی جای بگیرد نیز رونمایی کرد. کارما چیزی بیش از یک پهپاد است. از امکانات این وسیله یک ثابت کننده جدا شونده است که می توان آن را بر روی دوچرخه ، کلاه یا خودرو نیز نصب کرد.

hero5-1-1474340983352-f6uvsoihald5-630-80
همچنین این محصول دارای یک میله ی ثابت نگه دارنده است که آن Karma Grip نام گرفته است تا بتواند پهپاد را به ثابت نگه دارنده ی دستی گوپرو تبدیل کند.
پهپاد کارما ی گوپرو GoPro Karma با قیمت ۷۹۹ دلار در روز ۲۳ اکتبر عرضه خواهد شد. این پهپاد با کلیه محصولات سری هیرو ۴ و هیرو ۵ مطابقت دارد. قیمت این دستگاه مطابق با Session در حدود ۹۹۹ دلار و مطابق با مدل Black در حدود۱۰۹۹ دلار عرضه خواهد شد.

 

منبع: cnet.com