گوگل در حال بازاریابی برای پیکسل و پیکسل XL

گوگل سرمایه زیادی برای بازاریابی گوشی های هوشمند پیکسل و پیکسل XL اختصاص داده است. بنابر گزارش های اخیر، این شرکت در حال حاضر ۳٫۲ میلیون دلار برای تبلیغات تلویزیونی این گوشی ها هزینه کرده است. برخی از مدیران اجرایی این تبلیغات اشاره کرده اند که گوگل برای رقابت با شرکت هایی مانند سامسونگ و اپل صدها میلیون دلار هزینه خواهند کرد.
انتشار گوشی های هوشمند پیکسل و پیکسل XL شرکت گوگل را در رقابت مستقیم با سامسونگ و اپل قرار می دهد. بنابراین رقابت با این شرکت ها مستلزم این است که گوگل فشار بزرگی را متحمل شود.
با وجودی که گوگل هیچ تمایلی به گفتن ارقام صرف شده جهت بازاریابی محصولات خود برای پیکسل ندارد، اما براساس گزارشی از رویترز، گفته شده که این شرکت در حال راه اندازی کمپین بازاریابی بسیار مهمی در این راستا است. این گزارش تعیین می کند که این شرکت ممکن است فضای تبلیغاتی در طول مسابقات فوتبال را خریداری کند که می تواند چندین میلیون دلار هزینه داشته باشد.
خیلی جالب است که ببینید گوگل چگونه توانسته کمپین تبلیغاتی را به دست بگیرد. تاکنون تبلیغات گوگل بسیار شبیه تبلیغات ساخته شده اپل است از جمله مواردی مانند پس زمینه سفید و کلوزآپ حرکت آرام تلفن ها.
فقط گوگل سرمایه گذار گوشی های هوشمند پیکسل و پیکسل XL نیست. Verizon نیز پول خود را در تبلیغات تلویزیونی، بازاریابی اینترنتی، رسانه های اجتماعی و … سرمایه گذاری خواهد کرد. طبق گزارش Jeff Dietel در مصاحبه با Fortune، بازاریابی این دستگاه از زمان عرضه این گوشی ها و احتمالا از فصل تعطیلات شروع خواهد شد.
گوشی های هوشمند پیکسل و پیکسل XL فقط شروعی برای گوگل هستند. این احتمال وجود دارد که اگر گوگل بتواند در پیکسل موفق باشد قطعا پیکسل ۲ اتفاق بزرگتری برای این کمپانی خواهد بود.

 

منبع : digitaltrends