گوگل Duo و مکالمه تصویری

برنامه جدید گوگل به نام Duo، سرویس تماس ویدیویی می‌باشد که ورژن های آن قابل پیاده‌سازی بر روی اندروید و نیز هست. در کنار تماس ویدیویی قابلیت‌های آتی ان برنامه پیام‌رسانی Allo می‌باشد. این برنامه یکی از دو برنامه ارتباطی گوگل است که در اوایل سال جاری در کنفرانس خبری خود از آن پرده برداری کرده است.
از راه‌های ارتباطی، پاسخ‌دهی گوگل از طریق اپل FaceTime ، تماس یک به یک بین گوشی‌های اندرویدی، و یا از طریق اندروید به ایفون به صورت بسیار ساده امکانپذیر است. هر چند هر دو طرف باید برای برقراری ارتباط، برنامه را دانلود کرده و شروع به چت نمایند.(بر خلاف FaceTime که به صورت خودکار بر روی شماره‌گیر ایفون به صورت پیش‌فرض سازگار است)
در حالیکه کاربران اندرویدی به راحتی با استفاده از برنامه Duo به تماس‌های ویدیویی دوستان خود پاسخ‌ می‌دهند،‌کاربران ایفون به اندازه کافی به حلقه کاربران ان نپیوسته‌اند. با این حال فراخوان‌های از دوستان اندرویدی خود برای استفاده از این برنامه دریافت خواهند کرد.

preview

 

از ویژگی‌های مهم این برنامه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :
دیدن پیش‌نمایش از طریق Knock Knock
یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این برنامه قابلیت Knock Knock ان ‌میباشد که شما می‌توانید داشتن تماس را از طریق نور دوربین خود متوجه شوید.همچنین پیغامی به شما در جهت روشن بودن دوربین نشان داده می‌شود.شما می‌توانید این ویژگی را غیرفعال نمایید
کاربری اسان آن
برنامه Dou بسیار کاربرپسند بوده و رابط بصری ساده‌ای دارد. قبل از شروع تماس شما شاهد ایکون‌هایی برای برقراری تماس تصویری ویا تماس‌های اخر خود و همچنین آیکون های قطع صدا، سوئیچ دوربین و قطع فیلمبرداری هستید.
متفاوت با برنامه‌های دیگر گوگل از جمله Hangout
به گفته گوگل این برنامه تخصصی تر از برنامه‌های دیگر می‌باشد. درحالیکه برنامه Hangout را می‌توان بر روی دستکتاپ برای کاربری ‌های از جمله ارسال پیام، ایجاد گروه و ویدیوهای چندگانه استفاده کرد؛ برنامه Dou فقط و فقط برای تماس ویدیوی بر روی گوشی و تبلت استفاده می‌شود.