اخبار تازه از ۵ تکنولوژی جدید مورد استفاده در کاروان های سال ۲۰۱۶

۱- وسایل ساخت و ساز سبک‌تر
این تکنولوژی در بالای لیست روندهای تکنولوژی سال ۲۰۱۶ قرار دارد. وسایل ساخت و ساز سبکتر دارای مزیت‌های زیادی می‌باشد از جمله: امنیت بیشتر برای یدک کشیدن و حمل و نقل، به این معنی که سوخت کمتری برای یدک کشیدن آن‌ها به دلیل وزن کمتر مصرف می‌شود. همچنین می‌توان با وسایل نقلیه بیشتری آن‌ها را جابه جا کرد.
در بازار جدید سال ۲۰۱۶ می‌توان پنل‌های بدنه فایبرگلس و فریم‌های الومینیومی با فناوری گالوانیزه و یا بر روی شاسی‌های Duragal را جستجو کرد.
۲- سیستم‌های انرژی خورشیدی
پنل‌های خورشیدی فوق‌العاده نازک یکی از بخش‌های تکنولوژی جدید در سال ۲۰۱۶ را به خود اختصاص داده‌اند. پنل‌های جدید و نازک‌تر در حدود ۳mm ضخامت داشته و انعطاف‌پذیرند همچنین می‌تواند به طور مستقیم بر روی پشت‌بام و با بر روی وسیله نقلیه شما نصب شوند و به بهبود مصرف سوخت شما کمک کنند.
همچنین شما می‌توانید یک سیستم انرژی خورشیدی قابل حمل در اندازه یک چمدان با قدرت ۱۵۰W انتخاب کنید. این سیستم به اندازه یک چمدان به نظر می‌رسد اما برق کافی برای روشن ماندن یک کامپیوتر برای ۴ ساعت و یا یک تلویزیون برای ۶ ساعت تولید کند.
۳- باتری‌های لیتیومی
مزیت باتری‌های lithium-iron phosphate LFP نسبت به باتری‌های سنتی این است که دیگر لازم نیست آنها به صورت کامل شارژ شوند در واقع آن‌ها با یک شارژ جزئی کارایی بهتری در حدود ۹۰ درصدی تحت شرایط تخلیه خواهند داشت. این یکی از ویژگی هایی است که اگر سیستم انرژی خورشیدی شما به اندازه کافی شارژ باتری تولید نکند. این باتری‌های از طریق بهره‌وری،‌طول عمر و وزن سبک‌تر خود در بازار جایگاه خاصی نسبت به باتری‌های دیگر پیدا خواهند کرد.
۴- تصفیه آب
اب تمیز و پاکیزه یکی از الزامات در سفرهایی است که به صورت کمپینگی انجام می‌شود. خوشبختانه سیستم‌های تصفیه کاروان‌ها به طور فزاینده‌ای در حال تبدیل به انتقال اب تصفیه شده برای نوشیدن،‌ پخت و پز و شستشو بدون توجه به منبع هستند.
۵- وسایل آشپزی
کاروان‌ها و وسایل نقلیه RV به دنبال به روزرسانی وسایل پخت و پز می‌باشند. در حال حاضر شما می‌توانید وسایل گرمایشی جدیدی که از تکنولوژی الکترومغناطیس به جای برق و گاز استفاده می‌کنند،‌ پیدا کنید. و یا حتی شما می‌توانید از اجاق‌های گازی حرارتی برای طبخ غذا در حالیکه از مسافرت و تعطیلات خود لذت می‌برید استفاده کنید.
یکی از بهترین روش‌های برای پیدا کردن تکنولوژی‌های جدیداستفاده شده کاروان‌ها و RV شرکت در نمایشگاه‌های کمپینگ می‌باشد.

 

منبع: http://www.australiawideannexes.com.au