به لطف Uber، تا قبل از پایان تابستان سوار ماشین خودران شوید

خدمات ride-sharing اعلام کرد، ناوگانی از وسایل نقلیه مستقل و خودران ، فعالیتشان را تا پایان این ماه برای مسافران شروع خواهند کرد.

Uber همکاری خود را با Volvoبرای توسعه اصلاحات شروع کرده، و مسافران میتوانند با تنها لمس یک دکمه شاسی بلند ولوو XC90 احضار کنند. به گزارش بلومبرگ، این اتومبیل ها در ابتدا در پیتسبرگ پنسیلوانیا فعالیت خود را آغاز می کنند

 

“ولوو همواره در ایمنی یک رهبر به محسوب می شود،” این را مدیر عامل و از بنیانگذار اوبر “تراویس Kalanick” در یک مصاحبه مطبوعاتی می گوید، همچنین او ادامه میدهد “این مشارکت بسیار دشوار است، چرا که Uber تجربه ساخت خودرو را ندارد”.

مخالفان این نظریه نگران خالی گذاشتن فرمان وسیله نقلیه نیستند، چرا که خودرو ها علاوه بر رانندگی خودکار، با حضور فیزیکی یک راننده که می تواند در زمان نیاز، میشود کنترل را بدست گرفت.

 

قراردادن کلمه “auto” در “automobile”

اوبر به سرعت اولین نفری خواد بود که خودرو های خودران را برای خدمات  ride-sharing استفاده می کند.

که قرارداد اولیه آن نیز با کمپانی فورد بسته شد، اما به سرانجام نرسید.

Uber علاوه بر همکاریش با ولوو، استارتاپ Otto را نیز خریداری کرد که بر روی توسعه کامیون های خودران حمل کالا فعالیت می کردند، تا بتواند کاربرد عملی خودرو های خودران را افزایش دهد.

خیلی زود است که بگوییم برنامه های توسعه Uber در پیتسبرگ چه خواهد بود، اما اگر خودرو های تاکسی بدون راننده شوند، گزافه گویی با رانندگان نیز به پایان می رسد.